RACE8.COM

You are not logged in. Would you like to login or register?



2/03/2018 12:41 am  #11


Re: 2017 Results

October 7, 2017 Results

Late Models
50-Lap Team Figure 8 Feature
1. John Conner Jr, 2. Ben Tunny, 3. Chad Sizemore, 4. Donnie Garrigus IV, 5. Matt Smith, 6. Mike Riddle Jr, 7. Steve Durham, 8. Steve Frost, 9. Ricky Schaeffer III, 10. Mark Tunny, 11. Donnie Garrigus III, 12. Jesse Tunny, 13. Shiner Sutton, 14. Jeffrey Shackelford
Winning Team - Ben Tunny (captain), John Conner Jr, Steve Durham, Donnie Garrigus III, Jeffrey Shackelford

INEX Midwest Legends
30-Lap Feature
1. Alec Webb, 2. Jon Elkins Jr, 3. Alan Edsall, 4. Marty Griffin, 5. Kenny Smith, 6. Mason Hadley, 7. Mark Dailey Jr, 8. Madalynn Minnear, 9. Caleb Heady, 10. Mike Hadley Jr

Lawrence Towing Factory Front Wheel Drives
25-Lap Feature
1. Scott Stewart Jr, 2. Jess Holliday, 3. Jim Bullock, 4. Andrew Brown, 5. David McNear, 6. Brad Ransdell, 7. Jeremy Miller, 8. Steven Mullens, 9. Brayton Laster, 10. Byron Turner, 11. Robert Brumback, 12. Brandon Harding, 13. Tylar Brown, 14. Barry Turner

Circle City Pyrotechnics Junior Faskarts
25-Lap Feature
1. Dalton Conner, 2. Tony Paquette, 3. Haley Mae Ward, 4. Riley Timberman, 5. Noah Perkinson, 6. Nathan Brown, 7. Noah Neat, 8. Jaylen Caldwell

October 21, 2017 Results

Late Models
75-Lap Figure 8 Feature
1. Ben Tunny, 2. Jesse Tunny, 3. RJ Norton Jr, 4. Cory Harmon, 5. Doug Greig, 6. Mike Riddle Jr, 7. Matt Smith, 8. Steve Durham, 9. Todd Shelby, 10. Quentin White, 11. Dennis Sloan, 12. Jeffrey Shackelford, 13. John Conner Jr, 14. Nick Moore

Shelbyville Auto Parts Thundercars
Heat Winners - Rex Cox II, Mike Burgess
20-Lap Feature
1. Rex Cox II, 2. EJ Neat, 3. Nate Canter, 4. Aaron Smay, 5. Josh Garr, 6. Mike Burgess, 7. Justin Dibbern, 8. Tristan Riddle, 9. Ricky Martin, 10. Danny French Jr, 11 Michael Bramlett, 12. Billy Bartholomew

Lawrence Towing Factory Front Wheel Drives
Heat Winners - Joe Gonder Jr, Michael Strunk, Barry Turner
20-Lap Feature
1. Tylar Brown, 2. Scott Stewart Jr, 3. Andrew Brown, 4. Kimmie Greig, 5. Brad Ransdell, 6. Thomas Skiles, 7. Barry Turner, 8. Joe Gonder Jr, 9. David McNear, 10. Steven Mullens, 11. Jeff A Smith, 12. Michael Strunk, 13. David Oakes, 14. Lucas Liggett, 15. Mike Poynter Jr, 16. Robert Brumback, 17. Kyle Downey, 18. Byron Turner, 19. Billy Bartholomew Jr, 20. Jordan Hahn

Circle City Pyrotechnics Junior Faskarts
Heat Winner - Noah Neat
20-Lap Feature
1. Tony Paquette, 2. Tyler Morefield, 3. Stevie Frost, 4. Dalton Conner, 5. Noah Perkinson, 6. Noah Neat, 7. Nathan Brown, 8. Daniel Senteney III, 9. Jaylen Caldwell

INEX Midwest Legends
Heat Winners - Mike Hadley Jr, Zach Miller
30-Lap Feature
1. Alec Webb, 2. Zach Miller, 3. Ryan Miller, 4. Alan Edsall, 5. Jon Elkins Jr, 6. Alex Peer, 7. Mark Dailey Jr, 8. Kenny Smith, 9. Caleb Heady, 10. Mike Hadley Jr, 11. James Edsall, 12. Johnny Bishop, 13. Mason Hadley

 

Board footera

 

Powered by Boardhost. Create a Free Forum