RACE8.COM

You are not logged in. Would you like to login or register?



2/02/2018 10:55 pm  #1


2017 Results

Results: 3/25/17

Outlaw F8: Fast Qualifier- 3T Mark Tunny 18.723
Janet Lynn Memorial 71 Lap Feature:
1st- 1 Jesse Tunny
2nd- 16 Jeff Harmon 
3rd- 6 Chris Harmon
4th- 38 Artie Ware
5th- 4C Calvin Crain
6th- 5 Ben Tunny
7th- 4 Mike Hadley
8th- 86 Jeff Roberts
9th- 3X Steve Moneypenny 
10th- 9 Leonard Basham
11th- 48 Doodle Farris 
12th- 40 Darrin Greenwell 
13th- 34X Ronnie Basham III
14th- 3T Mark Tunny 
15th- 17 Cory Harmon
16th- 12 Brandon White

Xtreme 8: Fast Qualifier- 44 Mark Tunny 19.280
50 Lap Feature:
1st- 91 Gerald Poe 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 59 Nick Cook
4th- 8 John Groulx 
5th- 3 Steve Moneypenny 
6th- 42 Josh Logsdon 
7th- 00 Brandon Roberts 
8th- 51 Mike Berry 
9th- 17 Cory Harmon
10th- 44 Mark Tunny 
11th- 88 Jason Zehnder
DNS- 33 Brad Gunter
DNS- 9 Mike Bivens

Stock FWD Enduro: 50 Laps
1st- 14 Doodle Farris
2nd- 4 Harry Hardin
3rd- 93 Alex Bube
4th- 29 Timothy Miller
5th- 1 Charlie Bolin
6th- 43 Bubby Gedling
7th- 5 Josh Kreges
8th- 09 Dillon Caudill
9th- 84 Justin Fiedler
10th- 69 Adam Lehman
11th- 49 Derick Bradshaw
12th- 01 Zack Minton
13th- 57 Mike Gibson
14th- 64 Derek Smith
15th- 0 Ricky Horton
16th- 12 Dalton Burns
17th- 2 Greg Smith
18th- 19 AJ Seay
19th- 05 David Mattingly
20th- 14c Eric Childers
21st- 03 Chris Mattingly
22nd- 31 Mark Walters
DNS- 6 Benjamin Morton

25 Lap Legend Feature Winner: 5 Alec Webb


Results: 4/1/17

Xtreme 8: 
Heat Winners: 17 Cory Harmon, 34 Ronnie Basham III
25 Lap Feature:
1st- 17 Cory Harmon 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 00 Brandon Roberts
4th- 42 Josh Logsdon 
5th- 8 John Groulx 
6th- 91 Gerald Poe 
7th- 04 Harry Hardin 
8th- 51 Mike Berry 
9th- 21 Jeremy Mitchell
10th- 88 Jason Zehnder
DNS- 3 Steve Moneypenny
DNS- 74 Nick Cooper

Oval Xtreme:
Fast Qualifier: 39 Troy Phillips 14.481
30 Lap Feature:
1st - 39 Troy Phillips 
2nd- 85 Allen Williams Jr
3rd- 17 Royce Harmon 
4th- 00 Mark Whitaker 
5th- 97 James Blanchard
6th- 24 Scott Wisman 
7th- 42 David Ross
8th- 35 Junior Blankenship 
9th- 95 Anthony Richie
10th- 49 BJ Cadle 
11th- 21 Brent Davis
12th- 28 Shawn Smith
13th- 06 John McLaren
14th- 38 Alex Ware
15th- 41 Craig Wilder 
16th- 74 Austin Baum
17th- 1 Chris Anderson

Dromers:
Fast Qualifier: 2 Greg Smith 16.144(Track Record)
25 Lap Feature:
1st- 67 Jaime Bierman
2nd- 18 Chad Deeley 
3rd- 44 Collin Worrall 
4th- 33 Jonathon Sheehan
5th- 00 Shane Isgrigg 
6th- 62 Jeremy Hopper
7th- 07 Jaime Bard 
8th- 12 Jeff Bissinger 
9th- 3 Gage Dunn
10th- 35 Brad Main 
11th- 85 Anthony Sakai
12th- 74 Terry Fentress
13th- 38 Brandon Hester 
14th- 15 Austin Williams 
15th- 2 Greg Smith
16th- 21 Trevor Cranmer

FWD Fun:
Fast Qualifier: 14 Eric Childers 16.856
20 Lap Kidney Bean Feature:
1st- 14 Eric Childers
2nd- 23 Joe Moore
3rd- 2 Greg Smith
4th- 6 Benjamin Morton
5th- 4 Doug Turnage
6th- 45 Eddie Bousson 
7th- 53 Chris Stice
8th- 39 Kyle Frame
9th- 21 AJ Seay
10th- 99 Ty Scott
11th- 12 Dalton Burns
12th- 40 Travis Vaughn
13th- 03 Gary Childers
14th- 01 Zach Minton
15th- 13 Leon Wolney Jr
16th- 20 Ryan Seay
DNS- 29 Josh Rice
DNS- 41 Kevin Vaughn
DNS- 27 Shawn Akridge


Results; 4/8/17

Xtreme 8: Heat Winner: 21 Jeremy Mitchell
25 Lap Feature:
1st- 34 Ronnie Basham III 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 17 Cory Harmon
4th- 00 Brandon Roberts 
5th- 91 Gerald Poe 
6th- 8 John Groulx 
7th- 42 Josh Logsdon 
8th- 51 Mike Berry 
9th- 3 Steve Moneypenny

Oval Xtreme: Heat Winners; 74 Austin Baum, 85 Allan Williams
30 Lap Feature:
1st - 74 Austin Baum 
2nd- 85 Allen Williams Jr
3rd- 39 Troy Phillips
4th- 24 Scott Wisman 
5th- 00 Mark Whitaker
6th- 17 Royce Harmon 
7th- 35 Junior Blankenship
8th- 06 John McLaren 
9th- 1 Chris Anderson
10th- 41 Craig Wilder 
11th- 38 Alex Ware
DNS - 97 James Blanchard

Dromers: Heat Winners- 21 Trevor Cranmer, 12 Jeff Bissinger
25 Lap Feature:
1st- 21 Trevor Cranmer
DQ- 15 Austin Williams 
2nd- 2 Greg Smith 
3rd- 12 Jeff Bissinger
4th- 62 Jeremy Hopper 
5th- 67 Jaime Bierman
6th- 07 Jaime Bard 
7th- 18 Chad Deeley 
8th- 44 Collin Worrall
9th- 00 Shane Isgrigg 
10th- 74 Terry Fentress
11th- 85 Anthony Sakai
12th- 3 Gage Dunn 
13th- 33 Jonathon Sheehan 
DNS- 35 Brad Main
DNS- 38 Brandon Hester

FWD Fun: Heat Winners- 20 Ryan Seay, 14 Eric Childers
20 Lap Feature(Kidney Bean):
1st- 14 Eric Childers
2nd- 21 AJ Seay
3rd- 2 Greg Smith
4th- 23 Joe Moore
5th- 53 Chris Stice
6th- 01 Zach Minton 
7th- 45 Eddie Bousson
8th- 48 Doodle Farris
9th- 99 Ty Scott
10th- 39 Kyle Frame
11th- 20 Ryan Seay
12th- 24 Tyler Shelton
13th- 11 Dalton Burns
14th- 8 Justin Groulx
15th- 05 David Mattingly
16th- 61 David Wilkerson

 

2/02/2018 11:03 pm  #2


Re: 2017 Results

Results: 4/15/17 Keep Kool 100

Xtreme 8; Fast Qualifier- 44 Mark Tunny 19.629
100 Lap Feature:
1st- 44 Mark Tunny 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 51 Mike Berry
4th- 59 Nick Cook 
5th- 03 Jeff Swinford 
6th- 42 Josh Logsdon 
7th- 00 Brandon Roberts 
8th- 22 Shawn Cullen 
9th- 99 Ricky Puckett 
10th- 88 Jason Zehnder
11th- 17 Cory Harmon
12th- 04 Harry Hardin 
13th- 94 Zack Bube
14th- 74 Nick Cooper 
15th- 8 John Groulx 
16th- 34 Ronnie Basham III 
17th- 91 Gerald Poe 
18th- 3 Steve Moneypenny 

Oval Xtreme: Heat Winners- 1 Anderson, 00 Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 17 Royce Harmon 
2nd- 39 Troy Phillips 
3rd- 85 Allen Williams Jr
4th- 00 Mark Whitaker 
5th- 1 Chris Anderson
6th- 38 Alex Ware 
7th- 24 Scott Wisman
8th- 06 John McLaren 
9th- 35 Junior Blankenship
10th- 74 Austin Baum
DNS - 28 Shawn Smith

Dromers: Heat Winners- 00 Isgrigg, 44 Worrall
25 Lap Feature:
1st- 00 Shane Isgrigg
2nd- 15 Austin Williams 
3rd- 44 Collin Worrall 
4th- 67 Jaime Bierman
5th- 18 Chad Deeley 
6th- 07 Jaime Bard
7th- 33 Jonathon Sheehan 
8th- 12 Jeff Bissinger 
9th- 35 Brad Main
10th- 3 Gage Dunn 
11th- 21 Trevor Cranmer
12th- 2 Greg Smith
DNS- 62 Jeremy Hopper

FWD Fun: Heat Winners- 61 Wilkerson, 53 Stice
20 Lap Feature(Butterfly):
1st- 2 Greg Smith
2nd- 23 Joe Moore
3rd- 61 David Wilkerson
4th- 39 Kyle Frame
5th- 24 Tyler Shelton
6th- 05 David Mattingly 
7th- 03 Gary Childers
8th- 21 AJ Seay
9th- 01 Zach Minton
10th- 53 Chris Stice
11th- 8 Justin Groulx
12th- 13 Leon Wolney Jr
13th- 27 Shawn Akridge
14th- 20 Ryan Seay
DNS- 45 Eddie Bousson


Results: 4/29/17

X8: Heat Winners- 74 Cooper, 91 Poe
25 Lap Feature:
1st- 3 Steve Moneypenny 
2nd- 74 Nick Cooper 
3rd- 88 Jason Zehnder
4th- 8 John Groulx 
5th- 17 Cory Harmon 
6th- 51 Mike Berry 
7th- 00 Brandon Roberts 
8th- 91 Gerald Poe 
9th- 34 Ronnie Basham III 
10th- 21 Jeremy Mitchell 
11th- 42 Josh Logsdon

Oval Xtreme; Heat Winners- 35 Blankenship, 00 Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 85 Allen Williams Jr 
2nd- 00 Mark Whitaker 
3rd- 39 Troy Phillips
4th- 06 John McLaren 
5th- 17 Ricky Puckett
6th- 24 Scott Wisman 
7th- 1 Chris Anderson
8th- 35 Junior Blankenship 
9th- 28 Shawn Smith
10th- 41 Craig Wilder
11th- 38 Alex Ware
12th- 74 Austin Baum
13th- 42 David Ross 
14th- 21 Brent Davis

Dromers: Heat Winners- 33 Sheehan, 12 Bissinger
25 Lap Feature:
1st- 33 Jonathon Sheehan
2nd- 15 Austin Williams 
3rd- 07 Jaime Bard 
4th- 67 Jaime Bierman
5th- 44 Collin Worrall 
6th- 60 Perry Whitsett II
7th- 12 Jeff Bissinger 
8th- 3 Gage Dunn 
9th- 00 Shane Isgrigg
10th- 18 Chad Deeley 
11th- 21 Trevor Cranmer
12th- 2 Greg Smith
13th- 35 Brad Main
DNS- 34 Anthony Turner

FWD: Heat Winners- 01 Minton, 23 Moore
20 Lap Feature(Oval):
1st- 23 Joe Moore
2nd- 21 AJ Seay
3rd- 45 Eddie Bousson
4th- 6 Benjamin Morton
5th- 39 Kyle Frame
6th- 01 Zach Minton 
7th- 03 Gary Childers
8th- 13 Leon Wolney Jr
9th- 29 Josh Rice
10th- 53 Chris Stice
11th- 2 Greg Smith
12th- 05 David Mattingly
13th- 24 Tyler Shelton
14th- 27 Shawn Akridge
15th- 11 Dalton Burns
DNS- 20 Ryan Seay

Results: 5/13/17 Twin 50s

Xtreme 8 Twin 50s: Fast Qualifier(Oval): 34 Basham 15.057
Overall Finish:
1st- 74 Nick Cooper 
2nd- 51 Mike Berry 
3rd- 88 Jason Zehnder
4th- 59 Nick Cook 
5th- 38 Alex Ware/Artie B Ware 
6th- 00 Brandon Roberts 
7th- 21 Jeremy Mitchell 
8th- 8 John Groulx 
9th- 06 John McLaren 
10th- 34 Ronnie Basham III/Jeff Roberts 
11th- 17 Cory Harmon
12th- 04 Harry Hardin
13th- 91 Gerald Poe 
14th- 42 Doodle Farris/Josh Logsdon 
DNS- 3 Marcus Elliott/Steve Moneypenny

50 Lap Oval Feature:
1st- 74 Nick Cooper 
2nd- 06 John McLaren 
3rd- 59 Nick Cook
4th- 34 Ronnie Basham III
5th- 88 Jason Zehnder 
6th- 38 Alex Ware 
7th- 17 Cory Harmon 
8th- 51 Mike Berry 
9th- 00 Brandon Roberts 
10th- 8 John Groulx 
11th- 21 Jeremy Mitchell
12th- 04 Harry Hardin
13th- 91 Gerald Poe 
14th- 42 Doodle Farris
DNS- 3 Marcus Elliott

50 Lap F8 Feature:
1st- 51 Mike Berry 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 8 John Groulx
4th- 00 Brandon Roberts
5th- 88 Jason Zehnder 
6th- 38 Artie Ware 
7th- 74 Nick Cooper 
8th- 59 Nick Cook 
DNS- 34 Jeff Roberts
DNS- 06 John McLaren
DNS- 17 Cory Harmon
DNS- 04 Harry Hardin
DNS- 91 Gerald Poe
DNS- 42 Josh Logsdon
DNS- 3 Steve Moneypenny

Dromers: Heat Winners- 60 Whitsett, 44 Worrall
25 Lap Feature:
1st- 60 Perry Whitsett II
2nd- 44 Collin Worrall
DQ- 15 Austin Williams
3rd- 18 Tommy Deeley 
4th- 00 Josh Brading
5th-67 Jaime Bierman 
6th- 12 Jeff Bissinger 
7th- 07 Jaime Bard 
8th- 3 Gage Dunn 
9th- 21 Anthony Turner
10th- 53 Lloyd Dezarn
DNS- 2 Greg Smith

FWD Fun: Heat Winners- 48 Farris, 23 Moore
20 Lap Feature(Kidney Bean):
1st- 53 Chris Stice
2nd- 14 Eric Childers
3rd- 99 Ty Scott
4th- 03 Gary Childers
5th- 61 David Wilkerson
6th- 23 Joe Moore 
7th- 01 Zach Minton
8th- 21 AJ Seay
9th- 39 Kyle Frame
DNS- 05 David Mattingly
DNS- 48 Doodle Farris
DNS- 22 Andrew Burlison
DNS- 2 Greg Smith

Legends Heat Winners: 7 Ryan Miller, 19 Conner Popplewell
Feature Winner: 7 Ryan Miller

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:10 pm  #3


Re: 2017 Results

Results: 5/27/17 Bus Night

FWD8 "Cuttin' the X" Series Race #1
28 Lap Feature:
1st- 11 Daniel Reid
2nd- 14 Eric Childers
3rd- 43 Bubby Gedling
4th- 4 Codey Turnage 
5th- 12 Wayne Hines 
6th- 1 Charles Bolin 
7th- 93 Allen Douglas
8th- 48 Doodle Farris
9th- 64S Derek Smith
10th- 33 Donald Coffey
11th- 2 Frank Stevenson
12th- 19 Alex Bube
13th- 8 Justin Groulx
14th- 7 Matt Smith 
15th- 55 John Mosby
16th- 82 Billy Hines
17th- 6 Benjamin Morton 
18th- 00 Morgan Jeffries 
19th- 28 Billy Higgins Jr
20th- 23 Joe Moore 
21st- 64 Don VanValkenburg III 
22nd- 7N Dalton Nevil
23rd- 77 Levi Bishop
24th- 21 Nick Cooper
DNS- 13 Leon Wolney Jr
DNS- 57 Joshua Krages
DNS- 03 Gary Childers

Xtreme F8
25 Lap Feature:
1st- 34 Jeff Roberts
2nd- 91 Gerald Poe 
3rd- 51 Mike Berry
4th- 17 Ricky Puckett
5th- 88 Jason Zehnder 
6th- 21 Jeremy Mitchell 
7th- 8 John Groulx 
8th- 00 Brandon Roberts
9th- 3 Steve Moneypenny

Oval Xtreme
30 Lap Feature:
1st - 00 Mark Whitaker 
2nd- 39 Troy Phillips 
3rd- 85 Allen Williams Jr
4th- 17 Royce Harmon 
5th- 24 Scott Wisman
6th- 1 Chris Anderson 
7th- 95 Anthony Richie
8th- 06 John McLaren 
9th- 35 Junior Blankenship
DNS - 97 James Blanchard

School Bus Winner: Mike Berry

Results; 6/3/17 Outlaw F8 Night

Outlaw F8: Fast Qualifier- Mark Tunny 18.823
50 Lap Feature:
1st- 40 Darrin Greenwell
2nd- 5 Ben Tunny 
3rd- 6 Chris Harmon
4th- 3T Mark Tunny 
5th- 7 Austin Tunny
6th- 1 Jesse Tunny
7th- 3D Steve Durham
8th- 12 Brandon White
9th- 17 Cory Harmon 
10th- 38 Artie Ware
11th- 82 Brian Wolfe 
12th- 16 Jeff Harmon 
13th- 9 Leonard Basham
DNS- 48 Doodle Farris
DNS- 86 Jeff Roberts
DNS- 29 Bobby Corbin III

Oval Xtreme: Heat Winners- 1 Collin Worrall, 00 Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 97 James Blanchard 
2nd- 17 Royce Harmon 
3rd- 85 Allen Williams Jr
4th- 00 Mark Whitaker 
5th- 39 Troy Phillips
6th- 06 John McLaren 
7th- 24 Michael Cranmer
8th- 1 Collin Worrall 
9th- 38 Alex Ware
10th- 4 Ted Schott
DNS - 28 Shawn Smith 
DNS- 42 David Ross

Dromers: Heat Winner- 07 Jaime Bard
25 Lap Feature:
1st- 44 Collin Worrall
2nd- 60 Perry Whitsett II
3rd- 07 Jaime Bard 
4th- 15 Austin Williams
5th- 67 Jaime Bierman 
6th- 12 Jeff Bissinger 
7th- 21 Trevor Cranmer 
8th- 3 Gage Dunn 
9th- 00 Shane Isgrigg
10th- 18 Chad Deeley
DNS- 53 Lloyd Dezarn
DNS- 34 Anthony Turner
DNS- 8 Mike Bivens

FWD Fun: Heat Winners- 01 Minton, 23 Moore
20 Lap FeatureButterfly)
1st- 23 Joe Moore
2nd- 14 Eric Childers
3rd- 21 AJ Seay
4th- 39 Kyle Frame
5th- 01 Zach Minton
6th- 53 Chris Stice 
7th- 48 Doodle Farris
8th- 44 Austin Scott
9th- 61 David Wilkerson
10th- 8 Justin Groulx
11th- 22 Andrew Burlison
12th- 11 Dalton Burns
13th- 29 Josh Rice
14th- 13 Leon Wolney Jr
15th- 05 David Mattingly
DNS- 83 Ronnie Sadler

Legends Feature Winner: Taylor Webb

Results: 6/10/17

Xtreme 8: Heat Winners- 00 Brandon Roberts, 17 Cory Harmon
25 Lap Feature:
1st- 8 John Groulx
2nd- 00 Brandon Roberts 
3rd- 91 Gerald Poe
4th- 17 Cory Harmon
5th- 21 Jeremy Mitchell 
6th- 51 Mike Berry 
7th- 88 Jason Zehnder 
8th- 34 Jeff Roberts 
9th- 3 Steve Moneypenny

Oval Xtreme; Heat Winners- 38 Alex Ware, 00 Mark Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 39 Troy Phillips 
2nd- 00 Mark Whitaker 
3rd- 97 James Blanchard 
4th- 42 David Ross 
5th- 06 John McLaren
6th- 38 Alex Ware 
7th- 4 Ted Schott
8th- 17 Royce Harmon 
9th- 85 Allen Williams Jr
10th- 1 Collin Worrall
11th- 95 Anthony Richie

Dromers: Heat Winners- 12 Jeff Bissinger, 67 Jaime Bierman
25 Lap Feature:
1st- 12 Jeff Bissinger
2nd- 00 Shane Isgrigg
3rd- 15 Austin Williams 
4th- 67 Jaime Bierman
5th- 44 Collin Worrall
6th- 07 Jaime Bard 
7th- 3 Gage Dunn 
8th- 62 Jeremy Hopper 
9th- 21 Trevor Cranmer
DNS- 18 Chad Deeley

FWD Fun: Heat Winners- 89 John Keys, 53 Chris Stice
20 Lap Feature(Oval):
1st- 23 Joe Moore
2nd- 14 Doodle Farris
3rd- 05 Derek Smith
4th- 53 Chris Stice
5th- 44 Austin Scott
6th- 89 John Keys 
7th- 11 Dalton Burns
8th- 39 Kyle Frame
9th- 7 Doug Turnage
10th- 22 Andrew Burlison
11th- 8 Justin Groulx 
12th- 03 Gary Childers
13th- 24 Tyler Shelton
14th- 33 Donald Coffey
15th- 21 AJ Seay
16th- 01 Zach Minton
17th- 27 Shawn Akridge
18th- 83 Ronnie Sadler

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:16 pm  #4


Re: 2017 Results

Results: 6/17/17 Dromer 50 Night

Dromers: Fast Qualifier 67 Jamie Bierman 16.268
50 Lap Feature:
1st- 12 Jeff Bissinger
2nd- 60 Perry Whitsett II
3rd- 62 Jeremy Hopper 
4th- 44 Collin Worrall
5th- 67 Jaime Bierman
6th- 35 Brad Main 
7th- 00 Shane Isgrigg 
8th- 15 Austin Williams 
9th- 3 Gage Dunn
10th- 8 Mike Bivens
11th- 53 Lloyd Dezarn
12th- 07 Jaime Bard
13th- 85 Anthony Sakai

Xtreme F8:Heat Winner- 00 Brandon Roberts
25 Lap Feature:
1st- 17 Cory Harmon
2nd- 00 Brandon Roberts 
3rd- 91 Gerald Poe
4th- 21 Jeremy Mitchell
5th- 8 John Groulx 
6th- 51 Mike Berry 
7th- 3 Steve Moneypenny 
8th- 34 John Cozart

FWD Fun: Heat Winners- 8 Justin Groulx, 89 John Keys III
20 Lap Feature:
1st- 39 Kyle Frame
2nd- 21 AJ Seay
3rd- 89 John Keys
4th- 8 Justin Groulx
5th- 23 Joe Moore
6th- 53 Chris Stice 
7th- 24 Tyler Shelton
8th- 19 Brent Boggs
9th- 03 Gary Childers
10th- 2 Greg Smith

Kenyon Midgets 50 Lap Feature Winner: 8 Dameron Taylor

Results: 6/24/17

FWD Fun Special Event: 
Fast Qualifier(Oval) - 48 Doodle Farris: 17.274
Overall Combined Finish:
1st- 21 AJ Seay 
2nd- 23 Joe Moore
3rd- 48 Doodle Farris
4th- 2 Greg Smith
5th- 05 Derek Smith
6th- 89 John Keys 
7th- 53 Chris Stice 
8th- 6 Benjamin Morton
9th- 39 Kyle Frame
10th- 4 Codey Turnage
11th- 7 Doug Turnage 
12th- 01 Zach Minton
13th- 24 Tyler Shelton
14th- 11 Frank Stevenson
15th- 03 Gary Childers
16th- 33 Donald Coffey
17th- 0 Allen Douglas
18th- 22 Andrew Burlison
19th- 29 Josh Rice 
20th- 27 Shawn Akridge
21st- 12 Wayne Hines
22nd- 9 Barrett Morton

18 Lap Oval:
1st- 48 Doodle Farris 
2nd- 23 Joe Moore
3rd- 21 AJ Seay
4th- 2 Greg Smith
5th- 53 Chris Stice
6th- 89 John Keys 
7th- 05 Derek Smith 
8th- 7 Doug Turnage
9th- 6 Benjamin Morton
10th- 39 Kyle Frame
11th- 01 Zach Minton 
12th- 4 Codey Turnage
13th- 22 Andrew Burlison 
14th- 11 Frank Stevenson
15th- 29 Josh Rice
16th- 03 Gary Childers
17th- 24 Tyler Shelton
18th- 33 Donald Coffey
19th- 27 Shawn Akridge 
20th- 9 Barrett Morton
21st- 0 Allen Douglas
22nd- 12 Wayne Hines

18 Lap Butterfly:
1st- 21 AJ Seay 
2nd- 23 Joe Moore
3rd- 05 Derek Smith
4th- 53 Chris Stice 
5th- 2 Greg Smith
6th- 39 Kyle Frame 
7th- 89 John Keys 
8th- 48 Doodle Farris
9th- 6 Benjamin Morton
10th- 4 Codey Turnage
11th- 7 Doug Turnage 
12th- 33 Donald Coffey
13th- 24 Tyler Shelton 
14th- 0 Allen Douglas
15th- 01 Zach Minton
16th- 03 Gary Childers
17th- 11 Frank Stevenson
18th- 22 Andrew Burlison
19th- 12 Wayne Hines 
20th- 27 Shawn Akridge
21st- 29 Josh Rice
DNS- 9 Barrett Morton

18 Lap Kidney Bean:
1st- 48 Doodle Farris 
2nd- 2 Greg Smith 
3rd- 21 AJ Seay
4th- 23 Joe Moore 
5th- 05 Derek Smith
6th- 89 John Keys 
7th- 6 Benjamin Morton 
8th- 4 Codey Turnage
9th- 39 Kyle Frame
10th- 0 Allen Douglas
11th- 24 Tyler Shelton 
12th- 03 Gary Childers
13th- 11 Frank Stevenson 
14th- 33 Donald Coffey
15th- 01 Zach Minton
16th- 53 Chris Stice
17th- 22 Andrew Burlison
DNS- 9 Barrett Morton
DNS- 7 Doug Turnage
DNS- 12 Wayne Hines
DNS- 27 Shawn Akridge
DNS- 29 Josh Rice

Xtreme F8: Heat Winners- 21 Jeremy Mitchell, 51 Mike Berry 
25 Lap Feature:
1st- 00 Brandon Roberts 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 17 Cory Harmon
4th- 21 Jeremy Mitchell
5th- 51 Mike Berry 
6th- 8 John Groulx 
7th- 91 Gerald Poe 
8th- 41 Buddy Vertrees
9th- 99 Josh Logsdon 
10th- 3 Steve Moneypenny
DNS- 88 Jason Zehnder

Oval Xtreme: Heat Winners- 38 Alex Ware, 17 Royce Harmon
30 Lap Feature:
1st - 38 Alex Ware 
2nd- 85 Allen Williams Jr 
3rd- 39 Troy Phillips 
4th- 00 Mark Whitaker 
5th- 17 Royce Harmon
6th- 42 David Ross 
7th- 49 BJ Cadle
8th- 06 John McLaren 
9th- 4 Ted Schott
10th- 74 Austin Baum
11th- 1 Collin Worrall
DNS - 24 Scott Wisman

Dromers: Heat Winners- 00 Shane Isgrigg, 67 Jaime Bierman
25 Lap Feature:
1st- 00 Shane Isgrigg
2nd- 44 Collin Worrall
3rd- 07 Jaime Bard 
4th- 15 Austin Williams
5th- 67 Jaime Bierman
6th- 12 Jeff Bissinger 
7th- 84 Nick Casey 
8th- 35 Brad Main 
9th- 3 Gage Dunn

Results: 7/1/17

Stock FWD Enduro50 Laps)
1st- 29 Timothy Miller
2nd- 93 Alex Bube
3rd- 22 Tyler Redden
4th- 0 Ricky Horton
5th- 64 Derek Smith
6th- 54 Mark Walters
7th- 14 Ricky Puckett
8th- 57 Collin Worrall
9th- 48 Doodle Farris
10th- 4 Codey Turnage
11th- 28 David Parsons III
12th- 21r Bobby Raggard
13th- 13 Brad Hibbard
14th- 18 Mike Gibson
15th- 24 Tyler Shelton
16th- 81 Chris Jackson
17th- 19 Brent Boggs
18th- 74 Michael Fields
19th- 21 Aaron Seay
DNS- 1 Charlie Bolin

Butterfly Race:
Top 3: 1st- 22 Tyler Redden, 2nd- 93 Alex Bube, 3rd- 48 Doodle Farris

Flag Pole Race:
Top 3: 1st- 48 Ricky Puckett, 2nd- 64 Derek Smith, 3rd- 54 Jonathon Sheehan

Porta Potty Race Winner: Dingo Brent Crank

Trailer Race Winner: Mike Gibson

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:22 pm  #5


Re: 2017 Results

Results: 7/8/17 Triple 25s Night

Xtreme F8 Triple 25s:
Fast Qualifier: 34 Ronnie Basham III 19.722
Overall Finish:
1st- 44 Mark Tunny 
2nd- 17 Cory Harmon 
3rd- 34 Ronnie Basham III
4th- 59 Nick Cook
5th- 21 Jeremy Mitchell 
6th- 8 John Groulx 
7th- 00 Brandon Roberts 
8th- 88 Jason Zehnder
9th- 42 Ricky Puckett 
10th- 3 Steve Moneypenny
11th- 91 Gerald Poe
12th- 51 Mike Berry

1st 25 Lapper:
1st- 34 Ronnie Basham III 
2nd- 44 Mark Tunny 
3rd- 21 Jeremy Mitchell
4th- 17 Cory Harmon
5th- 00 Brandon Roberts 
6th- 91 Gerald Poe 
7th- 59 Nick Cook 
8th- 88 Jason Zehnder
9th- 42 Ricky Puckett 
10th- 8 John Groulx
11th- 3 Steve Moneypenny
12th- 51 Mike Berry

2nd 25 Lapper:
1st- 17 Cory Harmon 
2nd- 44 Mark Tunny 
3rd- 34 Ronnie Basham III
4th- 42 Ricky Puckett
5th- 59 Nick Cook 
6th- 8 John Groulx 
7th- 21 Jeremy Mitchell 
8th- 00 Brandon Roberts
9th- 88 Jason Zehnder 
10th- 3 Steve Moneypenny
11th- 91 Gerald Poe
DNS- 51 Mike Berry

3rd 25 Lapper:
1st- 17 Cory Harmon 
2nd- 44 Mark Tunny 
3rd- 8 John Groulx
4th- 59 Nick Cook
5th- 88 Jason Zehnder 
6th- 3 Steve Moneypenny 
7th- 34 Ronnie Basham III 
8th- 00 Brandon Roberts
9th- 21 Jeremy Mitchell
DNS- 42 Ricky Puckett
DNS- 91 Gerald Poe
DNS- 51 Mike Berry

Dromers: Heat Winner- 67 Jamie Bierman
25 Lap Winner:
1st- 67 Jaime Bierman
2nd- 07 Jaime Bard
3rd- 00 Shane Isgrigg 
4th- 12 Jeff Bissinger
5th- 44 Collin Worrall
6th- 3 Gage Dunn 
7th- 60 Perry Whitsett II
8th- 53 Lloyd Dezarn 
9th- 15 Austin Williams

FWD Fun: Heat Winners- 22 Andrew Burlison, 48 Doodle Farris
20 Lap Feature:Kidney Bean)
1st- 39 Kyle Frame 
2nd- 48 Doodle Farris 
3rd- 23 Joe Moore
4th- 21 AJ Seay 
5th- 14 Matt Stice
6th- 53 Chris Stice 
7th- 22 Andrew Burlison 
8th- 44 Austin Scott
9th- 29 Josh Rice
10th- 24 Tyler Shelton
11th- 11 Frank Stevenson 
12th- 05 David Mattingly
13th- 01 Zach Minton
DNS- 89 John Keys

Legends Feature Winner; 82 Caleb Heady

Results: 7/15/17

Xtreme F8: Heat Winners- 42 Logsdon, 51 Berry
25 Lap Feature:
1st- 51 Mike Berry 
2nd- 17 Cory Harmon 
3rd- 42 Josh Logsdon
4th- 00 Brandon Roberts
5th- 21 Jeremy Mitchell 
6th- 8 John Groulx 
7th- 91 Gerald Poe
8th- 34 Jeff Roberts
9th- 88 Jason Zehnder
10th- 3 Steve Moneypenny

Oval Xtreme :Heat Winners- 1 Anderson, 00 Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 00 Mark Whitaker 
2nd- 85 Allen Williams Jr 
3rd- 17 Royce Harmon 
4th- 97 James Blanchard 
5th- 42 David Ross
6th- 06 John McLaren 
7th- 1 Chris Anderson
8th- 99 Joe Clapp 
9th- 39 Troy Phillips 
10th- 38 Alex Ware
DNS- 74 Austin Baum
DNS - 4 Ted Schott 
DNS- 2 Nick Reed
DNS - 67 Joe Bierman

Dromers:Heat Winners- 3 Dunn, 15 Williams
25 Lap Feature:
1st- 15 Austin Williams
2nd- 12 Jeff Bissinger
3rd- 67 Jaime Bierman 
4th- 07 Jaime Bard 
5th- 00 Shane Isgrigg
6th- 60 Perry Whitsett II 
7th- 35 Brad Main
8th- 44 Collin Worrall 
9th- 3 Gage Dunn
10th- 53 Lloyd Dezarn
DNS- 62 Jeremy Hopper

FWD Fun:Heat Winners- 44 Scott, 21 AJ Seay
20 Lap Feature(Butterfly):
1st- 14 Eric Childers 
2nd- 39 Kyle Frame 
3rd- 21 AJ Seay
4th- 23 Joe Moore 
5th- 44 Austin Scott
6th- 6 Barrett Morton 
7th- 05 David Mattingly 
8th- 24 Tyler Shelton
9th- 11 Dalton Burns
10th- 29 Josh Rice
11th- 53 Chris Stice
DNS- Benjamin Morton
DNS- 01 Zach Minton
DNS- 89 John Keys
DNS- 83 Ronnie Sadler

Results: 7/22/17 FWD8 & Mt Dew 100

FWD8 "Cuttin' the X" Series:
Heat Race Winner- 21 Nick Cooper
Cool Race Winner- 11 Daniel Reid
28 Lap Feature:
1st- 21 Nick Cooper
2nd- 11 Daniel Reid
3rd- 93 Alex Bube
4th- 43 Bubby Gedling 
5th- 4 Codey Turnage
6th- 9 Allen Douglas 
7th- 77 Levi Bishop
8th- 57 Joshua Krages
9th- 6 Benjamin Morton
10th- 33 Donald Coffey
11th- 8 Justin Groulx
12th- 14 Eric Childers
13th- 82 Billy Hines
14th- 13 Leon Wolney Jr 
15th- 00 Nick Casey
16th- 48 Doodle Farris
17th- 24 Tyler Shelton
DNS- 45 Michael Culberson

Oval Xtreme Mt Dew 100:
Fast Qualifier- 39 Troy Phillips 14.769
100 Lap Feature:
1st - 39 Troy Phillips 
2nd- 00 Mark Whitaker 
3rd- 17 Royce Harmon 
4th- 85 Allen Williams Jr 
5th- 25 James Wayne
6th- 06 John McLaren 
7th- 99 Joe Clapp
8th- 97 James Blanchard 
9th- 1 Alex Ware 
10th- 74 Austin Baum
11th- 67 Joe Bierman
12th- 38 Austin Williams
13th- 4 Ted Schott
14th- 2 Nick Reed

Dromers: Heat Winner- 07 Bard
25 Lap Feature:
1st- 15 Austin Williams
2nd- 44 Collin Worrall
3rd- 67 Jaime Bierman 
4th- 07 Jaime Bard 
5th- 12 Jeff Bissinger 
6th- 3 Gage Dunn 
7th- 34 Anthony Turner
8th- 00 Shane Isgrigg 
9th- 53 Lloyd Dezarn

Kenyon Midgets Feature Winner- 8 Dameron Taylor

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:29 pm  #6


Re: 2017 Results

Results: 7/29/17

Xtreme 8:
25 Lap Feature:
1st- 91 Gerald Poe 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 17 Cory Harmon
4th- 51 Chris Harmon
5th- 00 Brandon Roberts 
6th- 3 Steve Moneypenny 
DNS- 88 Jason Zehnder
DNS- 33 Brad Gunter

Oval Xtreme:
30 Lap Feature:
1st - 2 Nick Reed 
2nd- 39 Troy Phillips 
3rd- 85 Allen Williams Jr 
4th- 06 John McLaren 
5th- 38 Alex Ware
6th- 1 Chris Anderson 
7th- 00 Mark Whitaker
8th- 4 Ted Schott 
9th- 17 Royce Harmon 
10th- 99 Joe Clapp
11th- 95 Anthony Richie
12th- 25 James Wayne

Dromers:
25 Lap Feature:
1st- 07 Jaime Bard 
2nd- 44 Collin Worrall
3rd- 15 Austin Williams 
4th- 67 Jaime Bierman 
5th- 00 Shane Isgrigg 
6th- 12 Jeff Bissinger 
7th- 3 Gage Dunn
DNS- 34 Anthony Turner

FWD:
20 Lap Feature(Butterfly):
1st- 9 Barrett Morton 
2nd- 44 Austin Scott 
3rd- 21 AJ Seay
4th- 23 Joe Moore 
5th- 39 Kyle Frame
6th- 53 Chris Stice 
7th- 01 Zach Minton 
8th- 12 Frank Stevenson
9th- 8 Justin Groulx
10th- 22 Andrew Burlison
11th- 05 David Mattingly
12th- 11 Dalton Burns
13th- 48 Eric Childers

Results: 8/5/17 Twin 45s Night

X8 Twin 45s: Fast Qualifier- 44 Tunny 19.601
Overall Finish:
1st- 44 Mark Tunny 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 21 Jeremy Mitchell 
4th- 00 Brandon Roberts 
5th- 51 Mike Berry 
6th- 17 Cory Harmon 
7th- 91 Gerald Poe
8th- 59 Nick Cook 
9th- 93 Allen Douglas
10th- 8 John Groulx
11th- 3 Steve Moneypenny
12th- 41 Buddy Vertrees
13th- 2 Dale West

1st Feature:
1st- 44 Mark Tunny 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 21 Jeremy Mitchell 
4th- 17 Cory Harmon 
5th- 00 Brandon Roberts 
6th- 91 Gerald Poe 
7th- 93 Allen Douglas
8th- 59 Nick Cook 
9th- 3 Steve Moneypenny
10th- 51 Mike Berry
11th- 8 John Groulx
12th- 41 Buddy Vertrees
13th- 2 Dale West

2nd Feature:
1st- 44 Mark Tunny 
2nd- 00 Brandon Roberts 
3rd- 51 Mike Berry 
4th- 21 Jeremy Mitchell 
5th- 34 Ronnie Basham III 
6th- 8 John Groulx 
7th- 59 Nick Cook 
8th- 91 Gerald Poe 
9th- 93 Allen Douglas 
10th- 17 Cory Harmon
11th- 3 Steve Moneypenny
12th- 2 Dale West 
DNS- 41 Buddy Vertrees

Oval Xtreme: Heat Winners- 38 Ware, 25 Wayne
30 Lap Feature;
1st - 25 James Wayne 
2nd- 85 Allen Williams Jr
3rd- 00 Mark Whitaker 
4th- 17 Royce Harmon 
5th- 39 Troy Phillips
6th- 2 Nick Reed 
7th- 38 Alex Ware
8th- 06 John McLaren 
9th- 1 Chris Anderson 
10th- 99 Joe Clapp
11th- 4 Ted Schott
12th- 6 Mark Barrett

Dromers: Heat Winners- 00 Isgrigg, 44 Worrall
25 Lap Feature:
1st- 67 Jaime Bierman 
2nd- 00 Shane Isgrigg
3rd- 12 Jonathon Sheehan 
4th- 07 Jaime Bard
5th- 44 Collin Worrall 
6th- 60 Perry Whitsett II
7th- 84 Troy Courtney
8th- 3 Gage Dunn 
9th- 62 Jeremy Hopper
10th- 15 Austin Williams 
DNS- 34 Anthony Turner 
DNS- 12 Jeff Bissinger
DNS- 53 Lloyd Dezarn
DNS- 21 Trevor Cranmer

FWD: Heat Winners- 8 Groulx, 53 Stice
20 Lap Feature(Kidney Bean):
1st- 14 Eric Childers 
2nd- 21 AJ Seay 
3rd- 48 Doodle Farris
4th- 23 Joe Moore 
5th- 39 Kyle Frame
6th- 01 Zach Minton 
7th- 44 Austin Scott 
8th- 28 David Parsons III
9th- 53 Chris Stice
10th- 05 Derek Smith
11th- 83 Ronnie Sadler
DNS- 8 Justin Groulx

Legends Feature Winner- 87 Zack Miller

Results: 8/12/17

Xtreme 8: Heat Winners- 8 Groulx, 21 Mitchell
25 Lap Feature:
1st- 8 John Groulx 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 51 Mike Berry 
4th- 17 Cory Harmon 
5th- 88 Jason Zehnder 
6th- 74 Nick Cooper
7th- 91 Gerald Poe 
8th- 7 Steve Foster 
9th- 55 Bud Russell 
10th- 00 Ronnie Basham III 
11th- 3 Steve Moneypenny
12th- 34 Collin Worrall 
DNS- 2 Dale West

Oval Xtreme: Heat Winners- 95 Richie. 00 Whitaker
30 Lap Feature:
1st - 39 Troy Phillips 
2nd- 85 Allen Williams Jr
3rd- 00 Mark Whitaker 
4th- 42 David Ross 
5th- 38 Alex Ware
6th- 06 John McLaren 
7th- 6 Mark Barrett
8th- 25 James Wayne 
9th- 97 James Blanchard 
10th- 95 Anthony Richie
11th- 17 Royce Harmon 
12th- 1 Chris Anderson

Dromers: Heat Winners- 3 Dunn, 00 Isgrigg
25 Lap Feature:
1st- 44 Collin Worrall 
2nd- 00 Shane Isgrigg
3rd- 15 Austin Williams 
4th- 67 Jaime Bierman 
5th- 3 Gage Dunn 
6th- 62 Jeremy Hopper
7th- 12 Jeff Bissinger
8th- 07 Jaime Bard 
9th- 60 Perry Whitsett II 
10th- 84 Troy Courtney
11th- 53 Lloyd Dezarn
12th- 34 Anthony Turner

FWD Fun: Heat Winner- 48 Farris
20 Lap Feature(10 lap Kidney Bean/10 Lap Oval):
1st- 48 Doodle Farris 
2nd- 44 Austin Scott 
3rd- 53 Chris Stice
4th- 23 Joe Moore 
5th- 21 AJ Seay 
6th- 39 Kyle Frame 
7th- 14 Eric Childers 
8th- 0 Ricky Horton

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:37 pm  #7


Re: 2017 Results

Results: 8/22/17

Xtreme 8; Heat Winners- 55 Russell, 00 Roberts
25 Lap Feature:
1st- 51 Mike Berry 
2nd- 17 Cory Harmon 
3rd- 00 Brandon Roberts 
4th- 88 Jason Zehnder 
5th- 21 Jeremy Mitchell 
6th- 8 John Groulx 
7th- 91 Gerald Poe 
8th- 55 Bud Russell 
9th- 74 Nick Cooper 
10th- 3 Steve Moneypenny 
11th- 7 Steve Foster

Oval Xtreme: Heat Winners- 06 McLaren, 25 Wayne
30 Lap Feature:
1st - 06 John McLaren 
2nd- 39 Troy Phillips
3rd- 85 Allen Williams Jr 
4th- 00 Mark Whitaker 
5th- 97 James Blanchard 
6th- 25 James Wayne 
7th- 17 Royce Harmon
8th- 42 David Ross 
9th- 99 Joe Clapp 
10th- 6 Mark Barrett
11th- 4 Ted Schott 
12th- 38 Alex Ware 
13th- 2 Nick Reed
14th- 1 Chris Anderson

Dromers- Heat Winners- 12 Bissinger, 00 Isgrigg
25 Lap Feature:
1st- 00 Shane Isgrigg 
2nd- 44 Collin Worrall
3rd- 12 Jeff Bissinger 
4th- 15 Allen Williams 
5th- 67 Jaime Bierman 
6th- 07 Jaime Bard
7th- 84 Troy Courtney
8th- 34 Anthony Turner 
9th- 53 Lloyd Dezarn 
10th- 60 Perry Whitsett II
DNS- 3 Gage Dunn

FWD: Heat Winners- 53 Stice, 23 Moore
20 Lap Feature(Butterfly):
1st- 39 Kyle Frame 
2nd- 23 Joe Moore 
3rd- 21 AJ Seay
4th- 53 Chris Stice 
5th- 6 Benjamin Morton 
6th- 48 Collin Worrall 
7th- 01 Zach Minton 
8th- 22 Andrew Burlison
9th- 14 Doodle Farris
10th- 12 Wayne Hines
11th- 9 Barrett Morton
DNS- 44 Austin Scott
DNS- 83 Ronnie Sadler

Legends Feature Winner; 87 Zach Miller

Results: 8/26/17 Bus Night

Oval Xtreme: Heat Winners- 42 Ross, 97 Blanchard
50 Lap Feature:
1st - 00 Mark Whitaker 
2nd- 85 Allen Williams Jr 
3rd- 39 Troy Phillips 
4th- 17 Royce Harmon 
5th- 97 James Blanchard 
6th- 2 Nick Reed 
7th- 25 James Wayne
8th- 14 Josh Clemons 
9th- 06 John McLaren 
10th- 42 David Ross
11th- 4 Ted Schott 
12th- 1 Chris Anderson

Dromers: Heat Winners- 12 Bissinger, 00 Isgrigg
25 Lap Feature:
1st- 12 Jeff Bissinger 
2nd- 15 Allen Williams
3rd- 44 Collin Worrall 
4th- 67 Jaime Bierman 
5th- 33 Jonathon Sheehan 
6th- 60 Perry Whitsett II
7th- 07 Jaime Bard
8th- 84 Troy Courtney 
9th- 00 Shane Isgrigg 
10th- 3 Gage Dunn 
DNS- 53 Lloyd Dezarn

FWD Fun: Fast Qualifier- 23 Joe Moore- 17.076
15 Lap Butterfly Feature:
1st- 23 Joe Moore 
2nd- 39 Kyle Frame 
3rd- 48 Doodle Farris
4th- 53 Chris Stice 
5th- 21 Anthony Turner 
6th- 93 Alex Bube 
7th- 05 Derek Smith 
8th- 01 Zach Minton
9th- 24 Tyler Shelton
10th- 28 David Parsons III
11th- 64 Chris Mattingly
12th- 12 Wayne Hines
13th- 2 Frank Stevenson
DNS- 99 Ricky Puckett

15 Lap Kidney Bean:
1st- 21 AJ Seay 
2nd- 05 Derek Smith 
3rd- 39 Kyle Frame 
4th- 48 Doodle Farris 
5th- 23 Joe Moore 
6th- 01 Zach Minton 
7th- 53 Chris Stice 
8th- 93 Alex Bube
9th- 28 David Parsons III 
10th- 24 Tyler Shelton
11th- 2 Frank Stevenson
DNS- 64 Chris Mattingly
DNS- 12 Wayne Hines
DNS- 99 Ricky Puckett

15 Lap Flagpole:
1st- 93 Alex Bube 
2nd- 23 Joe Moore 
3rd- 48 Doodle Farris 
4th- 05 Derek Smith 
5th- 39 Kyle Frame 
6th- 53 Chris Stice 
7th- 24 Tyler Shelton 
8th- 28 David Parsons III
9th- 99 Ricky Puckett 
10th- 2 Frank Stevenson
11th- 64 Chris Mattingly
12th- 01 Zach Minton
13th- 21 Charlie Turner Sr
DNS- 12 Wayne Hines

Overall Finish:
1st- 23 Joe Moore 
2nd- 39 Kyle Frame 
3rd- 48 Doodle Farris 
4th- 05 Derek Smith 
5th- 93 Alex Bube 
6th- 53 Chris Stice 
7th- 21 AJ Seay 
8th- 24 Tyler Shelton 
9th- 01 Zach Minton 
10th- 28 David Parsons III 
11th- 2 Frank Stevenson 
12th- 64 Chris Mattingly
13th- 99 Ricky Puckett 
14th- 12 Wayne Hines

Results; 9/2/17 Madness Night

FWD8: Super Heat: 21 Nick Cooper, Super Cool: 23 Joe Moore
28 Lap Feature:
1st- 43 Bubby Gedling
2nd- 21 Nick Cooper 
3rd- 23 Joe Moore 
4th- 94 Zack Bube 
5th- 99 Leon Wolney Jr
6th- 64S Derek Smith 
7th- 14 Eric Childers 
8th- 6 Benjamin Morton
9th- 11 Daniel Reid
10th- 9 Allen Douglas 
11th- 12 Wayne Hines
12th- 77 Levi Bishop
13th- 4 Codey Turnage
14th- 93 Alex Bube 
15th- 00C Nick Casey
16th- 33 Donald Coffey 
17th- 05 Chris Mattingly
DNS- 00 Morgan Jeffries

Xtreme 8: Fast Qualifier- 44T Mark Tunny 19.501
100 Lap Feature:
1st- 17 Cory Harmon 
2nd- 44T Mark Tunny 
3rd- 21 Jeremy Mitchell 
4th- 8 John Groulx 
5th- 00 Brandon Roberts 
6th- 74 Nick Cooper 
7th- 91 Gerald Poe 
8th- 3 Steve Moneypenny 
9th- 59 Nick Cook 
10th- 93 Allen Douglas 
11th- 88 Jason Zehnder
12th- 4 Doug Wicker 
13th- 44 Andy Sherley 
14th- 55 Bud Russell
15th- 41 Buddy Vertrees
16th- 51 Mike Berry
17th- 7 Steve Foster
18th- 46 Daniel Glover
19th- 34 Ronnie Basham III
20th- 94 Zack Bube 
21st- 20 Jeff Swinford
22nd- 3 Joe Beaver
23rd- 46 Chris Workman
24th- 2 Dale West

Oval Xtreme: Heat Winners- 14 Clemons, 85 Williams
30 Lap Feature:
1st - 39 Troy Phillips 
2nd- 00 Mark Whitaker 
3rd- 97 James Blanchard 
4th- 85 Allen Williams Jr 
5th- 17 Royce Harmon 
6th- 42 David Ross 
7th- 99 Joe Clapp 
8th- 06 John McLaren 
9th- 14 Josh Clemons 
10th- 4 Ted Schott
11th- 6 Mark Barrett 
12th- 25 James Wayne
13th- 1 Chris Anderson

Dromer/Pure Stock: Heat Winners- 67 Bierman, 00 Isgrigg
25 Lap Feature:
1st- 00 Shane Isgrigg 
2nd- 44 Collin Worrall
3rd- 46 Chris Workman 
4th- 69 Craig Rogers 
5th- 15 Austin Williams 
6th- 60 Perry Whitsett II
7th- 19 TJ Donahoo 07 Jaime Bard
8th- 12 Jeff Bissinger 
9th- 35 Brad Main 
10th- 67 Jaime Bierman 
11th- 5 Mike Bailey
12th- 94 Zack Bube
13th- 25 Brian Hutt
14th- 00W Todd Whitfield
DNS- 44 Rob Jones
DNS- 45 Sam Mull

Results: 9/16/17

Xtreme 8: Heat Winners- 41 Vertrees, 00 Roberts
25 Lap Feature;
1st- 17 Cory Harmon 
2nd- 00 Brandon Roberts 
3rd- 51 Mike Berry 
4th- 88 Jason Zehnder 
5th- 8 John Groulx 
6th- 21 Jeremy Mitchell 
7th- 3 Steve Moneypenny 
8th- 4 Doug Wicker 
9th- 91 Gerald Poe 
10th- 41 Buddy Vertrees 
11th- 9 Jeff Roberts

Oval Xtreme: Heat Winners- 14 Clemons, 25 Wayne
30 Lap Feature:
1st - 17 Royce Harmon 
2nd- 00 Mark Whitaker 
3rd- 85 Allen Williams Jr 
4th- 97 James Blanchard 
5th- 42 David Ross 
6th- 06 John McLaren 
7th- 25 James Wayne 
8th- 14 Josh Clemons 
9th- 39 Troy Phillips 
10th- 1 Chris Anderson 
DNS - 99 Joe Clapp
DNS - 6 Mark Barrett
DNS- 4 Ted Schott

Dromers: Heat Winners- 60 Whitsett, 00 Isgrigg
25 Lap Feature:
1st- 44 Collin Worrall 
2nd- 12 Jeff Bissinger
3rd- 15 Austin Williams 
4th- 07 Jaime Bard 
5th- 67 Jaime Bierman 
6th- 60 Perry Whitsett II
7th- 62 Richard Huffman 
8th- 3 Gage Dunn 
9th- 84 Troy Courtney 
10th- 00 Shane Isgrigg 
11th- 85 Anthony Sakai

FWD: Heat Winners- 22 Burlison, 21 Seay
20 Lap Feature: (Kidney Bean)
1st- 14 Eric Childers 
2nd- 22 Andrew Burlison 
3rd- 21 AJ Seay 
4th- 48 Doodle Farris 
5th- 23 Joe Moore 
6th- 01 Zach Minton 
7th- 53 Chris Stice 
8th- 9 Barrett Morton 
9th- 39 Kyle Frame 
10th- 24 Tyler Shelton 
11th- 44 James Carpenter 
12th- 6 Benjamin Morton

     Thread Starter
 

2/02/2018 11:42 pm  #8


Re: 2017 Results

Results: 9/23/17 Season Championships

Xtreme 8; Heat Winners- 3 Moneypenny, 51 Berry
25 Lap Feature:
1st- 00 Brandon Roberts 
2nd- 34 Ronnie Basham III 
3rd- 17 Cory Harmon 
4th- 51 Mike Berry 
5th- 91 Gerald Poe 
6th- 88 Jason Zehnder 
7th- 21 Jeremy Mitchell 
8th- 3 Steve Moneypenny 
9th- 9 Danny Smith 
10th- 8 John Groulx
DNS- 4 Doug Wicker

Oval Xtreme:
40 Lap Feature;
1st - 00 Mark Whitaker(Wins Championship) 
2nd- 85 Allen Williams Jr 
3rd- 39 Troy Phillips 
4th- 17 Royce Harmon 
5th- 97 James Blanchard 
6th- 2 Nick Reed 
7th- 25 James Wayne 
8th- 06 John McLaren 
9th- 1 Chris Anderson

Dromers:
40 Lap Feature:
1st- 44 Collin Worrall(Wins Championship) 
2nd- 67 Jaime Bierman
3rd- 33 Chris Workman 
4th- 00 Shane Isgrigg 
5th- 15 Austin Williams 
6th- 07 Jaime Bard
7th- 12 Jeff Bissinger 
8th- 84 Troy Courtney 
9th- 3 Gage Dunn

FWD Fun: Dash Winner- 12 Wayne Hines
40 Lap Feature(Oval):
1st- 23 Joe Moore(Wins Championship) 
2nd- 14 Eric Childers 
3rd- 21 AJ Seay 
4th- 01 Zach Minton 
5th- 44 Alex Bube 
6th- 53 Chris Stice 
7th- 39 Kyle Frame 
8th- 05 Derek Smith 
9th- 22 Andrew Burlison 
10th- 9 Barrett Morton 
11th- 48 Leon Wolney Jr 
12th- 6 Justin Behr
13th- 12 Wayne Hines 
14th- 0 Ricky Horton

Results: 9/29/17 Friday Midwestern Night & The Blast

Race8 FWD8 The Blast:
Fast Qualifier: 21 Nick Cooper 21.501
Dash Winners- 14 Childers, 48 Farris
48 Lap Feature:
1st- 14 Eric Childers 
2nd- 93 Alex Bube 
3rd- 09 Nick Warner 
4th- 13 Leon Wolney Jr 
5th- 4 Codey Turnage
6th- 18 Elliott McKinney 
7th- 56 Derek Smith 
8th- 56W Wayne Hines 
9th- 48 Doodle Farris 
10th- 38 Allen Douglas 
11th- 6 Benjamin Morton
12th- 71 Perry Whitsett II
13th- 00 Nick Casey
14th- 57 Joshua Krages 
15th- 83 Sean Madden
16th- 28 David Parsons III 
17th- 64 Morgan Jeffries
18th- 11 Daniel Reid 
19th- 94 Zack Bube
20th- 46 Chris Workman 
21st- 99 Ricky Puckett 
22nd- 43 Bubby Gedling
DNS- 23 Joe Moore
DNS- 21 Nick Cooper 
DNS- 77 Levi Bishop

Outlaw Heat Winners: 17 Cory Harmon and 14 Matt Smith
Dash Winner: 12 Brandon White

Xtreme 8 Heat Winners: 44 Mark Tunny and 21 Jeremy Mitchell
Xtreme 8 Dash Winner: 34 Ronnie Basham III

Stock FWD Enduro Winner: 83 Sean Madden

Results: 9/30/17 Saturday Midwestern Night

Outlaw F8 75 Lap Midwestern Championship:
1st- 17 Cory Harmon
2nd- 5 Ben Tunny 
3rd- 3T Mark Tunny
4th- 1 Jesse Tunny 
5th- 6 Chris Harmon
6th- 3D Steve Durham
7th- 40 Darrin Greenwell
8th- 14 Matt Smith
9th- 3M Steve Moneypenny
10th- 3X Ricky Schaffer
11th- 12 Brandon White 
12th- 28 Jeffrey Shackelford 
13th- 93 Allen Douglas
14th- 6V Jeremy Vanderhoof
15th- 80 Donnie Murphy
16th- 34 Jeff Roberts
DNS- 99 Ricky Puckett
DNS- 16 Jeff Harmon

Xtreme 8 Season Championship 50 Lap Feature:
1st- 44T Mark Tunny 
2nd- 21 Jeremy Mitchell 
3rd- 17 Cory Harmon 
4th- 00 Brandon Roberts 
5th- 51 Mike Berry 
6th- 34 Jeff Roberts 
7th- 91 Gerald Poe 
8th- 7 Steve Foster 
9th- 88 Jason Zehnder 
10th- 4 Doug Wicker
11th- 3 Steve Moneypenny
12th- 3X Ricky Schaffer 
13th- 93 Allen Douglas

     Thread Starter
 

Board footera

 

Powered by Boardhost. Create a Free Forum