RACE8.COM

You are not logged in. Would you like to login or register?



4/09/2019 1:07 pm  #1


2019 Results

April 6, 2019 Results

Brown’s Oil Service Late Models

25 Lap Oval Feature - 1. Ben Tunny, 2. Jesse Tunny, 3. Chad Sizemore, 4. Mike Riddle Jr, 5. Quentin White, 6. Matt Smith, 7. Doug Greig, 8. Charlie Hargraves, 9. Brad Brooks, 10. Brayton Laster, 11. Casey White, 12. Tim Logue, 13. Jeffrey Shackelford, 14. Donnie Sloan, 15. Jeff Swinford, 16. Dale Knauss, 17. Donnie Murphy, 18. Ronnie Basham III

50 Lap Figure 8 Feature - 1. Ronnie Basham III, 2. Doug Greig, 3. Jesse Tunny, 4. Cory Harmon, 5. Ben Tunny, 6. Mike Riddle Jr, 7. Jeffrey Shackelford, 8. Donnie Murphy, 9. Matt Smith, 10. Charlie Hargraves, 11. Brad Brooks, 12. Jeff Swinford, 13. Shiner Sutton, 14. Brayton Laster, 15. Donnie Sloan, 16. Chad Sizemore, 17. Tim Logue, 18. Casey White, 19. Dale Knauss, 20. Bobby Whitaker, 21. Quentin White

Sherley Unlimited Snow Company Stocks
Heat Winner - Mike Kestler

25 Lap Feature - 1. Robert Fox Jr, 2. Mike Kestler, 3. Bob Johnson, 4. Lee Schwartz, 5. Kenny McDonough, 6. Larry Hahn, 7. Kody Rackley, 8. Kevin Smith

Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
Heat Winners - Elijah Brothers, Don VanValkenburg III, Jon Elkins Jr, Andrew Brown

Last Chance Race Winner - Jim Bullock

25 Lap Feature - 1. Jon Elkins Jr, 2. Andrew Brown, 3. Scott Stewart Jr, 4. Barry Turner, 5. Brad Ransdell, 6. Elijah Brothers, 7. Steve Todd, 8. Matt Witty, 9. Travis Harmon, 10. Tim Smith, 11. Jim Bullock, 12. Austin Stidam, 13. Francisco Santiago Jr, 14. Darian Scherrer, 15. James Byrd, 16. Don VanValkenburg III, 17. Brandon Todd, 18. Jordan Hahn, 19. Rich Catron, 20. Lucas Liggett, 21. Kyle Summers, 22. Jason Colture, 23. Josh Garr, 24. Carl Schilling, 25. Carl Drake, 26. Mark Dailey Jr, 27. Brian Todd, 28. Jebedya Pankow

Circle City Pyrotechnics Junior Faskarts
Heat Winners - Hannah Poynter, Noah Neat, Tyler Morefield

20 Lap Feature #1 - 1. Tyler Morefield, 2. Brayden Tharp, 3. John Hargraves Jr, 4. Donnie Murphy III, 5. Johnny Bishop, 6. Jayden Durham, 7. Nathan Brown, 8. Trinity Armour, 9. Dale Armour, 10. Jalen Summers, 11. Noah Neat

20 Lap Feature #2 - 1. Mikey White III, 2. Hannah Poynter, 3. Brendon Brown, 4. Larry Lynch Jr, 5. Lynden Rogers, 6. Franklin Wade III, 7. Isaiah Witt, 8. Jayden Stewart, 9. Addyson Murphy

3rd Turn Performance INEX Legends
Heat Winners - Kenny Smith, Zach Miller

25 Lap Feature - 1. Caleb Heady, 2. Alan Edsall, 3. Zach Miller, 4. John Robbins, 5. Chase Smith, 6. Marty Griffin, 7. Tony Paquette, 8. Kenny Raney, 9. Kenny Smith, 10. Jared Parks, 11. Mike Thurman, 12. Kyle Emberton, 13. John Cosby, 14. Nick Keller

 

4/14/2019 11:43 am  #2


Re: 2019 Results

April 13, 2019 Results

Brown’s Oil Service Late Models
75 Lap Figure 8 Feature - 1. Ben Tunny, 2. Jesse Tunny, 3. Mike Riddle Jr, 4. Artie Ware, 5. Doug Greig, 6. Donnie Murphy II, 7. Ronnie Basham III, 8. Jeff Swinford, 9. Jeffrey Shackelford, 10. Quentin White, 11. Steve Durham, 12. Charlie Hargraves, 13. Cory Harmon, 14. Casey White, 15. Chad Sizemore, 16. Brad Brooks, 17. Shiner Sutton, 18. Tim Logue, 19. Donnie Sloan, 20. Matt Smith, 21. Bobby Whitaker, 22. Eddie Brown Jr, 23. Dale Knauss

Sherley Unlimited Snow Company Stocks
Heat Winners - Larry Hahn, Doug Greig
25 Lap Feature - 1. Kevin Smith, 2. Larry Hahn, 3. Robert Fox Jr, 4. Alex Ware, 5. Kenny McDonough, 6. Lee Schwartz, 7. Bob Johnson, 8. Kenny Rackley, 9. Tim Spurgeon, 10. Dave Kinney, 11. Brian Newsom, 12. Doug Greig, 13. Andy Sherley

Shelbyville Auto Parts Thundercars
Heat Winners - Josh Garr, Joe Gonder Jr
25 Lap Feature - 1. Nate Canter, 2. EJ Neat, 3. Dale Harper, 4. Josh Garr, 5. Joe Gonder Jr, 6. Tristan Riddle, 7. Harold Bruce, 8. Richard Byrd, 9. Herbie Conrad, 10. Danny French Jr, 11. Joe Byrd, 12. Nick Canter

Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
Heat Winners - Jon Elkins Jr, Scott Stewart Jr, Don VanValkenburg III, Tim Smith
Last Chance Race Winner - Kyle Summers
25 Lap Feature - 1. Don VanValkenburg III, 2. Andrew Brown, 3. Tim Smith, 4. Lucas Liggett, 5. Scott Stewart Jr, 6. Jim Bullock, 7. Elijah Brothers, 8. Kyle Dubecky, 9. Matt Witty, 10. Kyle Summers, 11. Barry Turner, 12. Jon Elkins Jr, 13. Jeremy Tunny, 14. Steve Todd, 15. Travis Harmon, 16. Brad Ransdell, 17. Francisco Santiago Jr, 18. Ricky Johnson, 19. David Powell, 20. AJ Fairchild, 21. Robert Bryan, 22. Scott Stewart Sr, 23. Billy Bartholomew Jr, 24. Zach Detches, 25. Ty Palmer, 26. Robert Bussie, 27. Jacob Williams, 28. Brandon Todd

The Reef Aquarium Shop Adult Faskarts
Heat Winners - Kyle Norris, Dayton Shouse
25 Lap Feature - 1. Kyle Norris, 2. Manny Aguilar, 3. Dave Drinkard, 4. Skylar Shouse, 5. Johnny Hargraves, 6. Bill Derrick, 7. Jacob Kinney, 9. Shannon Maple, 10. Angie Goodin, 11. Dawson Logue, 12. Dayton Shouse, 13. Cody Kennedy, 14. Scott Maple

 

4/21/2019 10:11 pm  #3


Re: 2019 Results

April 21, 2019 Results
Brown’s Oil Service Late Models
25 Lap Oval Feature - 1. Jeff Swinford, 2. Brad Brooks, 3. Mike Riddle Jr, 4. Casey White, 5. Tim Logue, 6. Charlie Hargraves, 7. Doug Greig, 8. Matt Smith, 9. Quentin White, 10. Shiner Sutton, 11. Chad Sizemore, 12. Eddie Brown Jr, 13. Eddie VanMeter, 14. Brayton Laster, 15. Steve Durham, 16. Ben Tunny, 17. Alex Ware
50 Lap Figure 8 Feature - 1. Casey White, 2. Ben Tunny, 3. Steve Durham, 4. Mike Riddle Jr, 5. Doug Greig, 6. Artie Ware, 7. Brad Brooks, 8. Jeff Swinford, 9. Quentin White, 10. Matt Smith, 11. Tim Logue, 12. Eddie Brown Jr, 13. Chad Sizemore, 14. Charlie Hargraves, 15. Shiner Sutton, 16. Eddie VanMeter, 17. Brayton Laster
Shelbyville Auto Parts Thundercars
30 Lap Feature - 1. Herbie Conrad, 2. Nate Canter, 3. EJ Neat, 4. Joe Gonder Jr, 5. Dale Harper, 6. Brian Canter, 7. Tristan Riddle, 8. Josh Garr, 9. Joe Byrd
Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
30 Lap Feature - 1. Andrew Brown, 2. Don VanValkenburg III, 3. Ricky Johnson, 4. Scott Stewart Jr, 5. Kyle Summers, 6. Barry Turner, 7. Ray Hopson, 8. Elijah Brothers, 9. Kyle Downey, 10. AJ Fairchild, 11. Billy Bartholomew Jr, 12. Scott Stewart Sr, 13. Kenneth Smith, 14. Brad Ransdell, 15. Zach Detches, 16. Francisco Santiago Jr, 17. Jimmy Mays, 18. Jim Bullock, 19. Matt Witty, 20. Robert Bussie, 21. Jon Elkins Jr, 22. Joseph Liggett, 23. Robert Bryan, 24. Jebedya Pankow, 25. Travis Harmon, 26. Jason Coulture, 27. Josh Fults, 28. Lucas Liggett, 29. Darian Scherrer, 30. Kyle Dubecky
Last Chance Wrecker INEX Legends Presented by A&M Customs
30 Lap Feature - 1. Marty Griffin, 2. Tony Paquette, 3. Manny Aguilar, 4. John Robbins, 5. John Cosby, 6. Alan Edsall, 7. Levei Hargraves, 8. Mike Thurman, 9. Chase Smith, 10. Kenny Raney
EnergyPros.com Fords
25 Lap Oval Feature - 1. Matt Witty, 2. Josh Fults, 3. Kevin Fields, 4. Andrew Brown, 5. John Gimble, 6. Steve Durham, 7. Nick Booker, 8. Jason Miller, 9. Andy Sherley, 10. Kyle Norris, 11. Jacob Garrigus
25 Lap Figure 8 Feature - 1. Josh Fults, 2. Matt Witty, 3. Andrew Brown, 4. Steve Durham, 5. John Gimble, 6. Nick Booker, 7. Kyle Norris, 8. Andy Sherley

Last edited by RacinHawk (4/21/2019 10:12 pm)

 

5/01/2019 12:03 pm  #4


Re: 2019 Results

April 28, 2019 ResultsBrown’s Oil Service Late Models

Figure 8 Heat Winners - Donnie Murphy, Quentin White

50 Lap Figure 8 Feature - 1. Chad Sizemore, 2. Quentin White, 3. Ben Tunny, 4. Matt Smith, 5. Jesse Tunny, 6. Brad Brooks, 7. Mike Riddle Jr, 8. Doug Greig, 9. Austin Tunny, 10. Mark Tunny, 11. Jeff Swinford, 12. Steve Durham, 13. Charlie Hargraves, 14. Donnie Sloan, 15. Donnie Murphy, 16. Shiner Sutton, 17. Casey White, 18. Jeffrey Shackelford, 19. Bobby Whitaker
Sherley Unlimited Snow Company Stocks

Fast Qualifier - Larry Hahn 13.171 Seconds

11th Annual Brian Luttrell Memorial 62 Lap Feature - 1. Jordan Hahn, 2. Mike Kestler, 3. Kevin Smith, 4. Lee Schwartz, 5. Aaron Smay, 6. Bob Johnson, 7. Kenny McDonough, 8. Shiner Sutton, 9. Cory Adams, 10. Jeff A Smith, 11. Andy Sherley, 12. Larry Hahn, 13. Doug Greig, 14. Robert Fox Jr, 15. Tim Spurgeon
Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives

Heat Winners - Tylar Brown, Scott Stewart Jr, Andrew Brown, Josh Garr

25 Lap Feature - 1. Scott Stewart Jr, 2. Andrew Brown, 3. Josh Garr, 4. Jim Bullock, 5. Matt Witty, 6. Brad Ransdell, 7. Kyle Downey, 8. Scott Stewart Sr, 9. Joseph Stidam, 10. Tylar Brown, 11. Robert Bussie, 12. Robert Bryan, 13. Kyle Dubecky, 14. Jebedya Pankow, 15. Ty Palmer, 16. Elijah Brothers, 17. Francisco Santiago Jr, 18. Zach Detches, 19. Craig Murello, 20. AJ Fairchild, 21. Jeremy Tunny, 22. Kyle Summers, 23. Carl Schilling
INEX Legends presented by Last Chance Wrecker and A&M Customs

Heat Winners - Alan Edsall, Marty Griffin

25 Lap Feature - 1. James Edsall, 2. Alan Edsall, 3. Mike Thurman, 4. Manny Aguilar, 5. Jared Parks, 6. Kenny Raney, 7. Levei Hargraves, 8. Nick Keller, 9. Marty Griffin, 10. Kyle Emberton, 11. John Cosby, 12. Mark Downey, 13. Tony Paquette

     Thread Starter
 

5/06/2019 8:36 pm  #5


Re: 2019 Results

May 3, 2019 Results
Shelbyville Auto Parts Thundercars
Heat Winners - Nate Canter, Nick Canter
25 Lap Feature - 1. Joe Gonder Jr, 2. EJ Neat, 3. Nate Canter, 4. Brian Canter, 5. Ricky Martin, 6. Tristan Riddle, 7. Dale Harper, 8. Joe Byrd, 9. Jeff Herron, 10. Nick Canter, 11. Josh Garr, 12. Herbie Conrad, 13. Bill Whitley

Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
Heat Winners - Scott Stewart Jr, Billy Bartholomew Jr, Jeremy Tunny
25 Lap Feature - 1. Jason Coulter, 2. Andrew Brown, 3. Jess Holliday, 4. Brandon Todd, 5. Brad Ransdell, 6. Elijah Brothers, 7. Ricky Johnson, 8. Jim Bullock, 9. Stephen Egner, 10. Aaron Brown Jr, 11. Kyle Downey, 12. Tim Smith, 13. Robert Bryan, 14. Jeremy Tunny, 15. Francisco Santiago Jr, 16. Jimmy Mays, 17. Jacob Williams, 18. Thomas Pearson, 19. Craig Murello, 20. Kyle Summers, 21. Robert Bussie, 22. Scott Stewart Sr, 23. Christopher Gray, 24. Scott Stewart Jr, 25. Carl Schilling, 26. Billy Bartholomew Jr, 27. Kenneth Smith, 28. Kyle Dubecky, 29. Dakota Masden

EnergyPros.com Fords
Heat Winners - Quentin White, John Gimble, Paul Hartlage
25 Lap Oval Feature - 1. John Gimble, 2. Josh Fults, 3. Paul Hartlage, 4. John Cosby, 5. Kevin Fields, 6. Mark Eads Jr, 7. Matt Witty, 8. Tyler Terry, 9. Gary Masden, 10. Quentin White, 11. Alan Edsall, 12. Andrew Brown, 13. Tylar Cunningham, 14. Jacob Garrigus, 15. Ronald Nevers, 16. Jeremy Miller25 Lap Figure 8 Feature - 1. Mason Hadley, 2. Matt Witty, 3. John Gimble, 4. Josh Fults, 5. Andrew Brown, 6. Paul Hartlage, 7. Mark Eads Jr, 8. John Cosby, 9. Gary Masden, 10. James Edsall, 11. Tyler Terry, 12. Jeremy Miller

Qualifications for the 3rd Annual Spring Shootout 90-Minute Figure 8 presented by Commercial Finishing Corporation
Dash for Cash Winner - Eddie VanMeter
Results - 1. Ben Tunny 15.870 Seconds (New Track Record), 2. Tommy St John, 3. Mark Tunny, 4. Calvin, 5. Jesse Tunny, 6. John Conner Jr, 7. Eddie VanMeter, 8. Jeffrey Shackelford, 9. Chris Harmon, 10. Jeremy Vanderhoof, 11. Austin Tunny, 12. Ronnie Basham III, 13. Donnie Murphy II, 14. Artie Ware, 15. Matt Smith, 16. Mike Hadley Jr, 17. Steve Durham, 18. Cory Harmon, 19. Mike Riddle Jr, 20. Chad Sizemore, 21. Jeff Swinford, 22. Buddy Vertrees, 23. Donnie Garrigus III, 24. Brandon White

 

5/06/2019 8:38 pm  #6


Re: 2019 Results

May 4, 2019 Results
3rd Annual Spring Shootout 90-Minute Figure 8 presented by Commercial Finishing Corporation
Feature Finish - 1. Mark Tunny (242 Laps), 2. Jesse Tunny, 3. Eddie VanMeter, 4. Ben Tunny, 5. Tommy St John, 6. Mike Riddle Jr, 7. Buddy Vertrees, 8. Brandon White, 9. Jeremy Vanderhoof, 10. Cory Harmon, 11. Jeffrey Shackelford, 12. Jeff Swinford, 13. Donnie Murphy II, 14. Matt Smith, 15. Artie Ware, 16. Ronnie Basham III, 17. Calvin Crain, 18. Chad Sizemore, 19. Steve Durham, 20. Shiner Sutton, 21. John Conner Jr, 22. Jeff Harmon, 23. Austin Tunny, 24. Mike Hadley Jr, 25. Donnie Sloan, 26. Chris Harmon, 27. Steve Frost, 28. Donnie Garrigus III, 29. Dane Laster

FWD Figure 8 Challenge presented by Last Chance Wrecker
35 Lap Feature - 1. Don VanValkenburg III, 2. Jon Elkins Jr, 3. Dakota Masden, 4. Tim Smith, 5. Barry Turner, 6. David Powell, 7. Kyle Downey, 8. Kenneth Smith, 9. Tyler Brown, 10. Francisco Santiago Jr, 11. Aaron Sink, 12. Elliott McKinney, 13. Leon Wolney, 14. Christopher Gray, 15. Brandon Todd, 16. Aaron Brown Jr, 17. Scott Stewart Jr, 18. Stephen Egner

EnergyPros.com Fords
30 Lap Oval Feature - 1. Ken Tungett, 2. Chris Workman, 3. John Gimbel, 4. Paul Hartlage, 5. Andrew Brown, 6. Daniel Norman, 7. Gary Masden, 8. Zach Rife, 9. Josh Fults, 10. Nick Booker, 11. Craig Wilder, 12. Doug Murray, 13. John Cosby, 14. Tyler Terry, 15. Nick Brunton, 16. Robbie Greenwell, 17. Quentin White, 18. Matt Witty, 19. Tyler Cunningham
30 Lap Figure 8 Feature - 1. Robbie Greenwell, 2. Chris Workman, 3. Paul Hartlage, 4. Josh Fults, 5. Craig Wilder, 6. Daniel Norman, 7. John Cosby, 8. Zach Rife, 9. John Gimbel, 10. Nick Booker, 11. Andrew Brown, 12. Tyler Terry, 13. Matt Witty, 14. Gary Masden, 15. Jeremy Miller, 16. Nick Brunton, 17. Tyler Cunningham, 18. Doug Murray

 

5/22/2019 7:37 am  #7


Re: 2019 Results

May 18, 2019 ResultsBrown’s Oil Service Late Models

25 Lap Oval Feature - 1. Austin Tunny, 2. Doug Greig, 3. Chad Sizemore, 4. Mike Riddle Jr, 5. Donnie Sloan, 6. Casey White, 7. Jesse Tunny, 8. Brad Brooks, 9. Matt Smith, 10. Donnie Murphy II, 11. Jeff Swinford, 12. Shiner Sutton, 13. Quentin White, 14. Ben Tunny, 15. Bobby Whitaker
 50 Lap Figure 8 Feature - 1. Austin Tunny, 2. Brad Brooks, 3. Chad Sizemore, 4. Ben Tunny, 5. Doug Greig, 6. Matt Smith, 7. Jeff Swinford, 8. Donnie Sloan, 9. Casey White, 10. Shiner Sutton, 11. Quentin White, 12. Mike Riddle Jr, 13. Jesse Tunny, 14. Donnie Murphy II, 15. Bobby WhitakerSherley Unlimited Snow Company Stocks

Heat Winners - Lee Schwartz, Brian Newsom

25 Lap Feature - 1. Larry Hahn, 2. Aaron Smay, 3. Alex Ware, 4. Lee Schwartz, 5. Brian Newsom, 6. Robert Fox Jr, 7. Jordan Hahn, 8. Danny Adams, 9. Kenny McDonough, 10. Shiner Sutton, 11. Kevin Smith, 12. Bob Johnson, 13. Tim Spurgeon, 14. Kody Rackley, 15. Cory AdamsShelbyville Auto Parts Thundercars

Heat Winners - Dale Harper, Jeff Herron

25 Lap Feature - 1. Jeff Herron, 2. Dale Harper, 3. Herbie Conrad, 4. Joe Sheedy, 5. Nate Canter, 6. EJ Neat, 7. Billy Bartholomew, 8. Joe Gonder Jr, 9. Harold Bruce, 10. Tristan Riddle, 11. Bill Whitley, 12. Nick CanterLast Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives

Heat Winners - Andrew Brown, Scott Stewart Jr, Elijah Brothers, Don VanValkenburg III

Last Chance Race Winner - Robert Bryan

Chip Branham Memorial 44 Lap Feature - 1. Don VanValkenburg III, 2. Andrew Brown, 3. Ricky Johnson, 4. Jeremy Tunny, 5. Kyle Dubecky, 6. Elijah Brothers, 7. Carl Drake, 8. Brad Ransdell, 9. Josh Garr, 10. Matt Witty, 11. Kyle Summers, 12. Roger Gwinn, 13. Kenneth Smith, 14. Darrell Wright Jr, 15. Jesse Cox, 16. Steve Todd, 17. Jim Bullock, 18. Austin Stidam, 19. Robert Bryan, 20. Brandon Todd, 21. Joseph Stidam, 22. Jordan Hahn, 23. Steve Mullens, 24. Scott Stewart Jr, 25. Francisco Santiago Jr, 26. Billy Bartholomew Jr, 27. Mark Dailey III, 28. Jon Elkins Jr, 29. Stephen Egner, 30. Jess Holliday
 INEX Legends presented by Last Chance Wrecker and A&M Customs

Heat Winners - Alan Edsall, Levei Hargraves

25 Lap Feature - 1. Kenny Smith, 2. Alan Edsall, 3. John Robbins, 4. Tony Paquette, 5. Nick Keller, 6. John Cosby, 7. Zach Gremore, 8. Mark Downey, 9. Manny Aguilar, 10. Mike Thurman, 11. Kenny Raney, 12. Levei Hargraves, 13. Drew Evans

     Thread Starter
 

5/29/2019 9:17 pm  #8


Re: 2019 Results

May 24, 2019 Results
Brown’s Oil Service Late Models
Figure 8 Heat Winners - Brad Brooks, Eddie VanMeter
50 Lap Figure 8 Feature - 1. Eddie VanMeter, 2. Ben Tunny, 3. Jeffrey Shackelford, 4. Donnie Murphy II, 5. Cory Harmon, 6. Doug Greig, 7. Steve Durham, 8. Chad Sizemore, 9. Matt Smith, 10. Quentin White, 11. Brad Brooks, 12. Jeff Swinford, 13. Mason Hadley, 14. Casey White, 15. Donnie Sloan, 16. Mike Riddle Jr

Circle City Pyrotechnics Junior Faskarts
Heat Winners - Trinity Armour, Nathan Brown, Jalen Summers, Dylan Ridener
20 Lap Feature #1 - 1. Donnie Murphy III, 2. Brendon Brown, 3. Dylan Ridener, 4. Braylen Etter, 5. Cameron Frentress, 6. Larry Lynch Jr, 7. Isaiah Witt, 8. Dylan Sloan, 9. Peyton Ridener, 10. Blake Tharp, 11. Franklin Wade III, 12. Jayden Stewart
20 Lap Feature #2 - 1. Noah Neat, 2. Trinity Armour, 3. John Hargraves Jr, 4. Johnny Bishop, 5. Tyler Morefield, 6. Brayden Tharp, 7. Mikey White III, 8. Addyson Murphy, 9. Lynden Rogers, 10. Dale Armour, 11. Nathan Brown, 12. Jalen Summers

The Reef Aquarium Shop Adult Faskarts
Heat Winner - Manny Aguilar
25 Lap Feature - 1. Dayton Shouse, 2. Skylar Shouse, 3. Dave Drinkard, 4. Tim Shady, 5. David Gehrke, 6. Angie Goodin, 7. Bill Derrick, 8. Manny Aguilar

EnergyPros.com Fords
Heat Winners - Jacob Garrigus, Andrew Brown
25 Lap Oval Feature - 1. Jeremy Miller, 2. Josh Fults, 3. Nick Booker, 4. Andrew Brown, 5. Daniel Norman, 6. Matt Witty, 7. Tyler Terry, 8. Brian Wright, 9. Zach Detches, 10. John Gimbel, 11. Mark Dailey III, 12. Tyler Cunningham, 13. Cody Bower, 14. Nick Brunton, 15. Jacob Garrigus
25 Lap Figure 8 Feature - 1. Jeremy Miller, 2. Matt Witty, 3. Tyler Fraze, 4. Daniel Norman, 5. John Gimbel, 6. Josh Fults, 7. Nick Booker, 8. Tyler Terry, 9. Mark Dailey III, 10. Zach Detches, 11. Andrew Brown

 

5/29/2019 9:27 pm  #9


Re: 2019 Results

May 25, 2019 Results
Brown’s Oil Service Late Models
Fast Qualifier - Mark Tunny 17.310 Seconds
100 Lap Figure 8 Feature - 1. Jesse Tunny, 2. Eddie VanMeter, 3. Ben Tunny, 4. Austin Tunny, 5. Cory Harmon, 6. Mike Hadley Jr, 7. Mark Tunny, 8. Doug Grieg, 9. Steve Durham, 10. Mike Riddle Jr, 11. Chad Sizemore, 12. Matt Smith, 13. Brad Brooks, 14. Quentin White, 15. Jeff Swinford, 16. Donnie Sloan, 17. Jeffrey Shackelford, 18. Shiner Sutton, 19. Casey White, 20. Dane Laster

Sherley Unlimited Snow Company Stocks
30 Lap Feature - 1. Alex Ware, 2. Kenny McDonough, 3. Aaron Smay, 4. Bob Johnson, 5. Andy Sherley, 6. Robert Fox Jr, 7. Lee Schwartz, 8. Tim Spurgeon, 9. Kody Rackley, 10. Larry Hahn, 11. Kenny Rackley, 12. Kevin Smith

Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
30 Lap Feature - 1. Jess Holliday, 2. Jon Elkins Jr, 3. Carl Drake, 4. Kyle Dubecky, 5. Ricky Johnson, 6. Scott Stewart Jr, 7. Elijah Brothers, 8. Andrew Brown, 9. Brad Ransdell, 10. Kyle Summers, 11. Matt Witty, 12. Robert Bryan, 13. Brandon Harding, 14. Don VanValkenburg III, 15. Tom Courtney, 16. Josh Garr, 17. Ben Beasley, 18. Mark Dailey III, 19. Austin Stidam, 20. Ritse Emry, 21. Jordan Hahn, 22. Brayden Smith, 23. Brian Todd, 24. Scott Murphy, 25. Jeremy Tunny, 26. Jim Bullock, 27. Darrell Wright Jr, 28. Francisco Santiago Jr, 29. Robert Bussie, 30. Thomas Pearson

INEX Legends presented by Last Chance Wrecker and A&M Customs
30 Lap Feature - 1. Kenny Smith, 2. Alan Edsall, 3. Chad Sizemore, 4. Tony Paquette, 5. John Robbins, 6. Mark Downey, 7. Zach Gremore, 8. Nick Keller, 9. Mark Dailey Jr, 10. Kyle Emberton, 11. Andrew Evans, 12. Levei Hargraves, 13. John Cosby, 14. Manny Aguilar, 15. Marty Griffin, 16. Mike Thurman, 17. Kenny Raney, 18. Johnny Weaver
Trailer Figure 8 - 1. Josh Garr, 2. Willinger Neal, 3. Larry Hahn
FWD Demolition Derby #1 - 1. Cole Rhoton, 2. Jeff Stinson Jr, 3. JB Graham
FWD Demolition Derby #2 - 1. Bobby Kelshaw, 2. Jacob Layne, 3. Scott Breeding

 

6/02/2019 10:35 pm  #10


Re: 2019 Results

June 1, 2019 Results
Brown’s Oil Service Late Models
25 Lap Oval Feature - 1. Mike Riddle Jr, 2. Doug Greig, 3. Chad Sizemore, 4. Ben Tunny, 5. Brad Brooks, 6. Quentin White, 7. Jeffrey Shackelford, 8. Dane Laster, 9. Matt Smith, 10. Donnie Murphy II, 11. Jeff Swinford
50 Lap Figure 8 Feature - 1. Jeffrey Shackelford, 2. Ben Tunny, 3. Doug Greig, 4. Jeff Swinford, 5. Chad Sizemore, 6. Donnie Murphy II, 7. Brad Brooks, 8. Dane Laster, 9. Quentin White, 10. Mike Riddle Jr

Shelbyville Auto Parts Thundercars
Heat Winners - EJ Neat, Billy Bartholomew
Bill Koenig Memorial 40 Lap Feature - 1. Josh Garr, 2. Nate Canter, 3. EJ Neat, 4. Joe Gonder Jr, 5. Dale Harper, 6. Herbie Conrad, 7. Jordan Gonder, 8. Billy Bartholomew, 9. Jeff Herron, 10. Chris Hunter, 11. Richard Byrd, 12. Nick Canter, 13. Joe Byrd, 14. Dennis Lentz

Last Chance Wrecker Factory Front Wheel Drives
Heat Winners - Scott Stewart Jr, Carl Drake, Ricky Johnson, Robert Eversole
Last Chance Race Winner - Adam Sims
25 Lap Feature - 1. Jon Elkins Jr, 2. Brandon Harding, 3. Carl Drake, 4. Matt Witty, 5. Ricky Johnson, 6. Brad Ransdell, 7. Andrew Brown, 8. Scott Stewart Jr, 9. Elijah Brothers, 10. Kyle Dubecky, 11. Tim Smith, 12. Christopher Gray, 13. Robert Bryan, 14. Devin Barry, 15. Brad Bohnenkamp, 16. Kenneth Smith, 17. Don VanValkenburg III, 18. Scott Maple, 19. Mark Dailey III, 20. Adam Sims, 21. Nick Warner, 22. Joseph Stidam, 23. Jim Bullock, 24. Scott Murphy, 25. Barry Turner, 26. Steve Todd

20 Lap Powder Puff Feature - 1. Kristin Armour, 2. Marcella Todd, 3. Melinda Luttrell-Bush, 4. Shannon Maple, 5. Debbie Liggett, 6. Jordan Koontz, 7. Jessica Bush, 8. Carla Meana, 9. Jeanna Stiles, 10. Angie Morefield, 11. Kelly Paro, 12. Angel Lopez, 13. Jessie Robbins, 14. Brittany Dailey, 15. Kristen Brown

Last edited by RacinHawk (6/02/2019 10:36 pm)

 

Board footera

 

Powered by Boardhost. Create a Free Forum